O nas

NASZA HISTORIA

 

Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF), założone w 1895 roku w Grave w Holandii, przez Sługę Bożego, Ks. Jana Berthiera. Już od ponad 100 jesteśmy w Polsce. Jednym z naszych działań jest towarzyszenie młodym ludziom na drodze ku Bogu. 

Skąd wziął się pomysł na
REKO-SKI?

My misjonarze chcemy prowadzić ludzi ku Bogu różnymi sposobami. Jednym z nich jest połączenie duchowości i rozwoju swoich pasji. Dlatego w 2015 roku zrodził się pomysł, by stworzyć rekolekcje połączone z "białym szaleństwem".  

Pomysł ten okazał się celny, ponieważ wielu młodych ludzi zainteresowało się taką formą spędzania ferii zimowych. 

Dlaczego REKO-SKI cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży i ich rodziców?

REKO-SKI to wzmocnienie ducha i ciała. Tam staramy się odnowić relację z Bogiem przez modlitwę, ciekawe konferencje, uczestniczenie w Eucharystii. Oprócz tego co ma umocnić naszą wiarę kładziemy mocny akcent na to, co ćwiczy też nasze ciało (sporty zimowe, piesze wędrówki, konkurencje zimowe). Nie jest nam również obojętne to, w jaki sposób młodzież korzysta z komputerów i telefonów komórkowych, dlatego poruszamy te tematy na spotkaniach formacyjnych.

Jak spędzamy dzień
na REKO-SKI?

8.00 Modlitwa poranna; 8.15 Śniadanie; 9.00 szkoła liturgii – poznajemy Wielką Tajemnicę wiary; 10.00 Eucharystia – najważniejsze wydarzenie dnia +; około południa wyjście na narty/wyprawa w góry/zwiedzanie Podhala; około 17.00 Obiadokolacja i odpoczynek; 18.30 „grupki” (z opiekunem w pięcio-osobowych grupach luźno rozmawiamy na różne tematy); 19.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu lub różaniec; 19.45 czas wolny – „wesoły wieczór” (gry planszowe, film, zabawa); 21.30 modlitwa na zakończenie dnia; 22.00 czas na odpoczynek.

 

ZAPISZ SIĘ

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Sprawdź nas: